Hotel Zielony Poznań
Poznaj Poznań

Poznaj Poznań

Poznań położony jest nad rzekami Wartą i Cybiną, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce oraz stolicą Wielkopolski. W jego obrębie znajduje się duży węzeł drogowy i kolejowy oraz międzynarodowy port lotniczy Ławica. Miasto bogate jest w zabytki z przepięknym Starym Rynkiem, który stanowi centralny element średniowiecznego Poznania. Jest on trzecim największym rynkiem w Polsce. To właśnie na renesansowym ratuszu można zobaczyć słynne poznańskie koziołki. Rynek otoczony jest kamienicami, które reprezentują szeroki wachlarz stylów od gotyku po modernizm.

Oprócz Starego Rynku obowiązkowymi pozycjami na turystycznej mapie Poznania są poznańska Fara, zamek Królewski, Plac Wolności oraz skrywająca wiele tajemnic urokliwa Cytadela.

Gościom biznesowym nie trzeba zachwalać Poznania – jest znany głównie z imprez targowych odbywających się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Przydatne linki:


U nas naprawdę poczujesz się jak w domu.
Serdecznie zapraszamy do Hotelu Zielony w Poznaniu.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X